Suchá uhličitá koupel

Co jsou to suché uhličité koupele? Nejčastější a nejoblíbenější lázeňská procedura, nazývaná též Bioterik. Umožňuje hloubkové prohřátí a prokrvení kůže, tím dochází k vyplavení škodlivin z těla. Působí protizánětlivě, urychluje hojení ran a povzbuzuje funkci ledvin. Dochází k „Omládnutí organismu“.

Představte si, že ležíte pohodlně na lehátku ve speciálním plastovém „vaku“ naplněným kysličníkem uhličitým a necháte na sebe působit jeho pozitivní účinky. Metoda uzavřených uhličitých plynových koupelí je z hlediska medicinálního výzkumu i praxe dostatečně ověřena a její pozitivní účinky na lidský organismus jsou bez vedlejších nežádoucích účinků. Metoda má dlouhodobě příznivé účinky na centrální nervový systém, na cévní a srdeční systém a na srážlivost krve. Kysličník uhličitý působí také přímo na pokožku a zabraňuje zánětlivým změnám a nežádoucí hyperpigmentaci. Tato metoda má tedy mnohostranné využití pro nemocné, ale i pro zdravé jedince jako preventivní léčebná metoda.
V čem jsou suché plynové koupele vynikající? Komplexně regenerují lidský organismus, upravují činnost štítné žlázy, pomáhají při srdečních potížích, normalizují krevní tlak.

– Preventivně působí proti poruchám metabolismu, proti infarktu, mozkovým mrtvicím, trombózám, emboliím, psychoimunologickému selhání, revmatickým nemocem a vysokému krevnímu tlaku.
– Výrazně aktivizují imunitní systém lidského organismu, což se projevuje rychlejším hojením pooperačních ran, podporují protizánětlivé a hojivé procesy, výrazně léčí kožní nemoci /kromě atopického ekzemu/.
– Zvyšují celkovou kondici organismu, blahodárně působí na osoby, které pracují ve stresových povoláních. Po několika leženích mizí potíže s poruchami spánku a dlouhodobé bolesti hlavy.
– U sportovců zvyšují svalové prokrvení a tím výkonnost, zkracují pocit bolesti svalu a únavy.
– Urychlují průběh rekonvalescence po nemoci a úrazech, zlepšují pocit životní pohody. Blahodárně působí v těhotenství. Podporují zvyšování hladiny pohlavních hormonů a tím sexuality.
– Zvýšením energetického, kyslíkového a krevního zásobení mozku zlepšují jeho činnost a tím potlačují nežádoucí stavy a pomáhají k uklidnění a potlačení trémy.
– Působí jako ideální kosmetický prostředek, zvyšuje se okysličení krve, snižuje se viskozita, srážlivost, čímž se zlepšuje prokrvení a výživa pokožky.
– Pomáhá ke snížení nadváhy vzniklé ze stresu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »