Hydroterapie, koupel ve vodě o teplotě 37 °C

Metoda využívá příznivých účinků tepla, vody , vodního proudu a aereosolu na lidský organizmus. Hluboké prohřátí tkání zlepšuje metabolizmus a odplavování nežádoucích látek z těla.Teplem se ve svalech a vazivových tkáních uvolňují zablokovaná místa, zlepšuje se pohyblivost a pružnost. Problematické partie lze ošetřit jemnou perličkovou masáží přímými tryskami. Pro masáž zádových svalů, paží, nohou a kloubů jsou k dispozici výkonné hydromasážní trysky s volitelnou intenzitou.
Vytvářejí se tak optimální podmínky pro regeneraci obtíží způsobených artrózou či revmatismem.
Proudění prohřáté vody po povrchu těla uklidňuje a posiluje nervový systém, spolehlivě odstraňuje následky psychického napětí a únavy. Snižuje stresem navozený vysoký tlak. Podporuje výkonnost svalů i mozku, rozvoj psychických i motorických schopností, vitality, koncentrace, myšlení. V konečném důsledku má vliv na úspěšnost ve většině aktivit.
Zvýšené vylučování endorfínů navozuje spokojenost a radostnou náladu, odstraní negativní emoce, strach, úzkost, agresivitu. Přináší relaxaci a vnitřní klid.
Hydroterapie je výborným prostředkem k obnovení elasticity pokožky, pomůže při celulitidě, je součástí kůry pro snížení nadváhy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Relaxační procedury. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..