Koupel ve venkovní termální vířivce 30 min. 1 osoba 580,-Kč 2 osoby 780,-Kč každá další osoba 150,-Kč

Když je mizerné počasí, zkuste si u nás termální venkovní vířivku.

   Zbavíte se stresu a únavy.

„Venkovní vířivka má navíc oproti vířivce v interiéru jeden zdravotní benefit: sauna efekt.“

Přechod z vyhřáté vody na studený vzduch posiluje imunitu a zlepší vám nejen náladu, ale budete se díky němu cítit plní energie a života.

JAKÉ ZÁSADY JE TŘEBA PŘED VSTUPEM DO VÍŘIVKY DODRŽOVAT?

Základním pravidlem by měla být očista těla sprchou. Doporučuje se osprchovat vodou bez použití mýdel nebo sprchových gelů. Nenechávejte na těle a rukách při vstupu do vířivky kovové ozdobné předměty, protože jím můžete poškodit skelet vířivky. Teplá voda ve vířivce může některým osobám způsobovat nevolnost, a proto se doporučuje využívat vířivku v přítomnosti druhé osoby. V případě těhotenství se nedoporučuje používat vířivku více jak 10 minut a teplotu maximálně 37°C.

Zdravotní přínosy termálním venkovním vířivým bazénem.

Existuje ohromné množství informací ohledně terapeutických účinků vířivých bazénů. Máte fyzicky namáhavou práci, sedíte celý den u počítače, bolí vás záda, klouby, máte bolesti hlavy? Všechny tyto problémy dokáže vířivý bazén zmírnit, častěji však tyto problémy úplně odstraní a vrátí vašemu tělu i mysli opětovnou vitalitu.

Jak se chová tělo ve vířivce a v čem vám dokáže pomoci?

Po 05 minutách … krevní tlak se snižuje a srdeční rytmus se začíná zpomalovat
Po 08 minutách … cirkulace krve se zlepšuje, pociťujeme zahřívání nohou a rukou
Po 12 minutách … svaly začínají relaxovat, odplavuje se mléčná kyselina a toxiny
Po 15 minutách … bolesti hlavy a další bolesti ustupují, tělo dosahuje rovnováhy

Bolest

masážní účinek vířivých van společně s horkou vodou přináší namožených a napjatým svalům možnost dokonalé relaxace a stimuluje tvorbu endorfinů (také nazýván jako hormon štěstí, protože se uvolňuje do mozku a způsobuje dobrou náladu a pocity štěstí), které tlumí bolest. Když jste ponořeni ve vířivém bazénu, vaše váha je vodou podstatně redukována, což působí relaxačně na vaše klouby, svaly a především zádové svaly.

Stres

Relaxace v horkém vířivém bazénu způsobuje povolení svalového napětí a zbavení se pocitu starostí a stresu. Teplá voda má tendenci mírnit rychlost tělesných procesů, zpomalovat aktivitu vnitřních orgánů, bublající a nadnášející vodu vám umožňuje zažít menší gravitace naší planety, než jsme zvyklí z běžného života. Vířivka stimuluje citlivost receptorů na kůži, zlepšuje její prokrvení, čímž zvyšuje náš pocit uspokojení z chvíle klidu.

Nespavost

Ponoření vašeho těla do teplé bublající vody vám pomůže navečer rychle a bez problémů usnout a ponořit se do hlubšího spánku, než který obvykle máte. Využitím vířivky se v prvních momentech vaše tělesná teplota zvýší, ale po opuštění vířivky opět poklesne, což pomůže k rychlejšímu usnutí a hlubšímu odpočinku.

Artritida

Zvýšená teplota vody ve vířivce pomáhá odstranit ztuhlost a otoky způsobené artritidou, stimuluje krevní oběh. V těchto případech se doporučuje počkat, až cítíte, že vaše svaly jsou uvolněné, následně provést několik pomalejších cviků a opět se ponořit do vířivky, kde proces relaxace dokončíte. Využití vířivé vany konzultujte se svým odborným lékařem

Očista

Očista těla je jedna z nejlepších věcí na vířivých bazénech. Během relaxace se otvírají naše póry, které se dokonale čistí, toxiny odcházejí z našeho těla, které opět získává ztracenou vitalitu. K tomu přispívá samozřejmě i lepší cirkulace krve, ke které vířivka přispívá.

Kardiovaskulární soustava

Během let bylo dokázáno, že relaxace v teplém bazénu s masážním proudem, je vhodná pro lidi trpící kardiovaskulárními problémy nebo pro pacienty po operacích srdce, neboť vířivky jsou velmi jemné a nezpůsobují takové zatížení srdce.

Celulitida a snížení váhy

Využívání vířivých bazénů přispívá také blahodárně k potlačení celulitidy, nebo-li pomerančové kůže. Teplá voda a masážní trysky totiž přispívají k vypínání kůže a redukce celulitidy. Vířivky přispívají i ke snížení váhy a to tím, že teplá voda způsobuje lepší cirkulaci krve a rychlejší odbourávání podkožního tuku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Relaxační procedury. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..